Argee od Pískoviny

Argee od Pískoviny


Otec Argee
Sultan Zielona Cieszynianka
Majitel: František Jonáš

Web: Aurus Leon – chovatelská stanice psů leonbergerů (bardroy.cz)

DKK (HD): A/A      DLK (ED): 0/0
LPN 1+2: N/N        LEMP: N/N          DNA profil
2x CAC, 1x res.CAC

Matka Argee
Leslí od Špitálského dvora
Majitel: Ivana Daxnerová (ChS k Pískovině)

Web: ve výstavbě

DKK (HD): A/A     DLK (ED): 0/0

LPN 1+2: N/N       LEMP: N/N          DNA profil


Argee od Pískoviny

Datum narození: 16.4.2021
Čip: 203164000136796
DKK: A/A
DLK: 0/0
LPN1: N/N (o: N/N, m: N/N)
LPN2: N/N (o: N/N, m: N/N)
Zubní karta: skus nůžkový, plný počet zubů

Svod mladých: 14.5.2022

Bonitace
Bonitační kód

Registr dárců krve: Červená tlapka 19.5.2023 

Ocenění výstavy: Třída štěňat - 3x VN
Třída mladých - V1, 6x V2, V, VD Vítěz třídy mladých

Po náhlém úmrtí naší první leonbergeří slečny jsem řekl, že už žádné dalšího psa nechci. Neuběhl ale ani rok a při pochůzkách jsem v jedné zahradě objevil něžného obra, leonbergera. Byl tak milý, nechal se přes plot i pohladit a mě při tom srdce zaplesalo. Když jsem přišel domů, už bylo rozhodnuto. 
V době covidové, při zavřených okresech, jsme začali hledat vhodnou chovnou stanici plemene leonberger, která se chystala mít štěňátka. Snad někdo nahoře na nás dohlížel, protože jsem objevil u nás v Šenově chovku Od Pískoviny, kde fenka byla právě po potvrzovacím ultrazvuku a bylo jisté, že čekají psí miminka. Domluvili jsme si schůzku s majitelkou a co nejdříve se šli seznámit. Asi jsme udělali dobrý dojem, protože nejen, že jsme si odvezli příslib koupě štěňátka, ale také umuchlování mé partnerky malými moskevskými holčičkami. Tímto začal tedy nejen příběh naší druhé leonbergeří holčičky, ale také moskevský příběh. Ten je ale jiná kapitola.
Po pár návštěvám u Daxnerů (Ch. stanice Od Pískoviny) jsme si šťastní odvezli naši malou Argee v naději, že zaplní prázdné místo po Mumu jak na zahradě, tak v našich srdcích. Na Aimušku nejde zapomenout, ale Argee trochu naší bolesti ulevila. 
Argee je velmi svéhlavá, velmi pohyblivá a už od malička projevovala obrovskou lásku k vodě. Vodu vycítí na několik desítek metrů i v místech, kde nikdy nešla a místo nezná. 
Z malé princezny vyrostla v mladou slečnu s krásným tělem a ušlechtilou hlavou. Bohužel s námi nesdílí výstavní ambice. Výstavy ji vysloveně otravují. To ale nic nemění na tom, že je to náš miláček. Stejně jako její předchůdkyně miluje lidi, chlapy zvlášť, je skvělý zahradník, opečovávač koček, lovec kun, likvidátor všech plastových věcí, které se vyskytnou v jejím dosahu, výborný atlet. Prostě úžasná obluda a něžný obřík.